آجرشیل چیست؟ و چه ویژگی هایی دارد؟

در واقع خاک شیل، از نوعی سنگ رسوبی به نام شیل (Shale) تولید می شود، که علامت شناسایی آن، شکستگی‌ یا لایه لایه شدن در یک راستا، با ضخامت های کمتر از یک سانتی‌متر است، در این نوع خاک، مقادیری از کانی رس و سایر کانی‌ها، به خصوص ذرات کوارتز، کلسیت و رنگدانه های طبیعی وجود دارد و به طور معمول به رنگ خاکستری یافت می شود، که با تغییر مقادیر موجود در آن رنگ آن نیز تغییر می یابد. در طبیعت سنگ های شیل دارای هفت رنگ متنوع می باشند. با ورود این ترکیب به صنعت آجرسازی، آجرنما ها علاوه بر حفظ ماهیت اصیل و سنتی خود، خواص سنگ از نظر استحکام و عدم جذب آلودگی را دارا شدند.

 

 

تفاوت  سنگ شيل با سنگهاي معدني

تفاوت سنگ شيل با سنگهاي معدني در ريز دانه بودن شيل و نحوه تشکيل شيل است. شيل سنگ رسوبي و لايه لايه است که به راحتي اين لايه ها از هم جدا مي شوند و همچنين شيل ها داراي طيف رنگي گسترده اي هستند.رکیبات سنگ شیل تعیین کننده ی رنگ آن می باشد. به طور کلی سنگ شیل در ۷ رنگ متفاوت در طبیعت موجود است. هر سنگ شیل با توجه به مدت زمانی که در کوره پخته می شود ۶ طیف رنگی را تولید می کند. آجر سنتی شیل بدون استفاده از رنگ های غیر طبیعی در ۴۲ رنگ مختلف تولید می شود. تنوع رنگ آجر پایه سنگ به زیباسازی شهر کمک می کند.

 

 

مزايای استفاده از سنگ شيل جهت توليد آجر

مقاومت فشاری بسيار بالا.
خاصيت ضد سايش بودن (آجر كف فرش).
درصد جذب آب بسيار پايين.
مقاومت در برابر يخ زدگی.
عدم جذب آلودگی محيط به سطح آجرنما.
زيبا سازی نمای ساختمان ها.
عدم آسیب به خاک کشاورزی.
کاهش چشمگیر آلودگی هوا در هنگام تولید.

 

 

بیشتر بدانید:

آجرنما چیست؟و چه مزایایی دارد؟

 

ورود آجرنمای شیل به صنعت ساختمان، با تقاضای زیادی از طرف معماران و سازندگان ساختمان رو به رو شد، چون علاوه بر حفظ ظاهر سنتی و گرم آجر، تنوع بی نظیری را در نمای ساختمان ایجاد کرد. از آنجایی که رقابت در بازار مسکن به شدت بالا گرفته، آجرنمای شیل به دلیل داشتن تنوع و استحکام بالا، باعث شد تا موجب پیشی گرفتن سازندگان نسبت به رقبای خود شوند و مهمتر از همه نمای ساختمان بی نظیری را فراهم آورند.

 

 

کارخانه آجرنمای ملیکا یکی از بهترین تولیدکنندگان انواع فرآورده های شیل و نسوز نماهای ماندگار ساختمان با کیفیت عالی و قابل رقابت با مشابه خارجی در سطح جهان است. جهت سفارش با شماره های 031-34586831 031-45882781 تماس حاصل فرمایید. اصفهان-کیلومتر 8 جاده حبیب آباد-خیابان صنعت