مزایای استفاده از آجر در نمای درونی منزل چیست؟

آجر یکی از قدیمی‌ترین انواع مصالح ساختمانی محسوب می‌شود که از دیرباز برای ساخت‌وساز مورد استفاده قرار گرفته است. این ماده‌ی اولیه‌ی در کشور ما بیش از سایر کشورها قدمت دارد و همچنان از پرطرفدارترین انواع مصالح ساختمانی به شمار می‌آید. به‌طوری‌که در دهه‌ی اخیر نه تنها در نمای خارجی ساختمان بلکه در بسیاری از موارد برای همه یا بخشی از دیوارهای داخلی هم از آجر استفاده می‌شود.

آجرنما ها طیف رنگی مختلف از جمله زرد قهوه ای و مشکی دارند.همه ی رنگهای آجرنما در گروه رنگهای گرم قرار دارندبه همین دلیلیک دیوار آجری در سالن اصلی خانه باعث ایجاد یک فضای گرم و دلنشین در خانه خواهد شد.همچنین استفاده از آجرنما در نمای ساختمان ظاهری زنده و شاداب به ساختمان میبخشد.بنابراین بکارگیری آجرنما در مناطق سردسیر احساس بهتری به افراد حاضر در محیط خواهد بخشید.

 

مزایای استفاده از آجر در نمای داخی ساختمان

 

  • ایجاد یک پوشش آجری تزئینی روی دیوارهای داخلی یا دیوارهای کاذب
  • تولید راحت با توجه به دسترسی آسان به مواد اولیه
  • قیمت مناسب نسبت به مصالح دیگر
  •  اجرای آن نیاز به ابزار و یا تجهیزات خاصی ندارد
 • این نما در مقابل اشعه خورشید، تغییر رنگ نمی دهد
 •  با هنر و معماری ایرانی، همخوانی بسیاری دارد

شاید امروز شما وسایل و چیدمان سبک کلاسیک را بپسندید اما چه کسی از سلیقه چند سال بعد خود خبر دارد؟ خوبی دیوارهای آجری این است که با اکثر سبک‌های دکوراسیون هماهنگی و هم‌نشینی دارد. شما حتی می‌توانید دیوارپوش آجری را رنگ کنید و از حالت خام دربیاورید.

 

 • در مقابل آتش سوزی و ضربه، مقاومت بالایی دارد
 • سازگار با انواع دکوراسیون ها

مزایای دیوارها با نمای آجری این است که شما می توانید با هرنوع چیدمان از آن استفاده کنید. بنابراین درصورتی که امروز دکوراسیون خانه شما سنتی است و سالهای آینده قصد تغییر دکوراسیون به سبکهای مدرنتر را دارید محدودیتی نخواهید داشت و میتوانید برای چنین چیدمانی هم دیوار آجری خانه ی خود را داشته باشید.شما میتوانید از تنوع رنگی بسیار زیادی که در محصولات وجود دارد برای سازگاری با سایر وسیل منزل بهره مند شوید.

 

 

بیشتر بدانید:

انواع آجرنمای بیرونی ساختمان چیست؟

 

 • عایق و حفظ انرژی

آجرنما یکی از مصالح ساختمانی است که از نظر انتقال حرارت بسیار ایده‌آل است و مانع هدر رفتن انرژی میشود. آجرنما ها میتوانند گرمای محیط را در خود ذخیره کرده یا متنایب با شرایط محیطی آن را آزاد کنند به همین دلیل دیوار آجری در ماه های گرم سال مانند فصل تابستان گرمای محیط را جذب کرده و در گرمترین ساعات روز محیطی خنک در خانه ایجاد خواهد کرد. همچنین در فصل های سرد گرمای محیط را حفظ کرده و مانع از خروج انرژی از داخل خانه میشود.

 

 

کارخانه آجرنمای ملیکا یکی از بهترین تولیدکنندگان انواع فرآورده های شیل و نسوز نماهای ماندگار ساختمان با کیفیت عالی و قابل رقابت با مشابه خارجی در سطح جهان است. جهت سفارش با شماره های 031-34586831 031-45882781 تماس حاصل فرمایید. اصفهان-کیلومتر 8 جاده حبیب آباد-خیابان صنعت