نقش دیوار آجری در دکوراسیون منزل

دیوار آجری در گذشته بسیار رایج بوده است و امروزه نمای ساختمان ها و خانه های روستاییِ بسیاری را با این المان مشاهده می کنیم. اگر خانه شما دیوار آجری ندارد نگران نباشید. می توانید با رعایت اصول و قواعدی مرتبط با آن، بهترین نوع استفاده را از دیوار آجری در دکوراسیون داخلی خود داشته باشید. کارخانه آجر نمای ملیکا با تولید انواع آجرهای شیل،کرکره ای، پتینه و… زیبایی را به منزل شما می آورد.

دیوار آجری و آجر می‌تواند یکی از پایه‌های اصلی دکوراسیون فضای داخلی منزل یا محل کار شما باشد و حتی پس از سال‌های طولانی هم شما را خسته و دل‌زده نکند.

هیچ چیزی در دکوراسیون داخلی خانه مانند دیوار آجری دلپذیر و گرم کننده نیست، گرمی و نمای روستیک آجر یکی از بهترین گزینه ها برای پوشش و تزیین دیوار اتاق پذیرایی، نشیمن، اتاق خواب یا حتی اتاق غذاخوری است. همچنین اگر دیوار آجری در خانه دارید اما نمای آن کمی کهنه و رنگ و رو رفته بنظر می آید به راحتی می توانید با تعویض کردن نمونه های ترک برداشته و شکسته شده یا تمیز کردن آجرها با پودر و کف جان تازه ای به نمای آجری خانه خود ببخشید.

البته در کنار زیبایی و اصالتی که دیوار آجری به نمای داخلی خانه می‌دهد، مانند هر روش دیگری مزایا و معایبی دارد. پیشنهاد می‌کنیم پیش از تصمیم‌گیری درباره استفاده از این نوع دیوارها این مطلب را بخوانید که با دید باز و آگاهانه‌ای سمت آن بروید.

 

 نقش دیوار اجری در دکوراسیون منزل

 

  • گرمابخشی به محیط

 

آجرها طیف رنگی مختلف مانند از جمله زرد، قرمز، قهوه‌ای و مشکی دارند. همه‌ی رنگ‌های آجر در گروه رنگ‌های گرم قرار دارند. به همین دلیل یک دیواری آجری در سالن اصلی خانه باعث ایجاد یک فضای گرم و دلنشین در خانه خواهد شد. همچنین استفاده از آجر در نمای ساختمان ظاهری زنده و شاداب به ساختمان می‌بخشد. بنابراین به کارگیری آجر در مناطق سردسیر احساس بهتری به افراد حاضر در محیط خواهد بخشید.

 

 

  • ماندگاری بالا و هزینه نگهداری پایین

 

آجرها نسبت به سایر مصالح ساختمانی دوام و ماندگاری بسیار بالاتری دارند و در طول زمان پوسیده یا تجزیه نمی‌شوند. بنابراین نیازی به مراقبت، نقاشی، آب‌بندی، حفاظت در برابر موریانه و… ندارند. به همین دلیل شما با استفاده از آجر برای دیوارهای خانه‌ی خود نگرانی بابت اختصاص هزینه برای مراقبت از دیوار آجری نخواهید داشت. البته فراموش نکنید برای داشتن ظاهر زیبا در دیوار آجری خانه باید گاهی آن را با برس نرم، آب و کمی شوینده تمیز کنید.

 

 

  • مقاوم در برابر آتش، باد و رطوبت

 

خاک رس در دمای بالای ۱۰۰۰ درجه سانتیگرد پخته و به آجر تبدیل می‌شود. به همین دلیل آجر در برابر آتش و حرارت مقاومت بسیار بالایی دارد. به همین دلیل جزو مواد مقاوم در برابر آتش محسوب می‌شود. گرچه آجر در برابر رطوبت به طور کامل مقاوم نیست؛ اما دوام قابل توجهی دارد و می‌تواند از خانه مقابل باد و باران حفاظت کند. بنابراین استفاده از آن برای نمای داخلی یا خارجی خانه مفید خواهد بود. طبق آمار خانه‌هایی که از آجر ساخته‌ شده‌اند نسبت به خانه‌های سیمانی مقاومت و عمر مفید بیشتری دارند.

 

 

  • رنگ ثابت

 

اغلب آجرها ترکیبی از خاک‌های معدنی هستند و هیچ رنگ مصنوعی و اضافه‌ای به آن‌ها افزوده نمی‌شود. بنابراین تنوع رنگ‌ آن‌ها جزو ذات آجر و طبیعی است. به همین دلیل با گذشت زمان رنگ آجرها به ویژه آجرهای نسوز ثابت بوده و بر اثر عواملی مانند تابش مستقیم و شدید خورشید یا شرایط جوی، تغییرات دما و… تغییری نمی‌کند.

 

 

  • هماهنگی با سبک‌های مختلف دکوراسیون داخلی

 

شاید امروز شما وسایل و چیدمان سبک کلاسیک را بپسندید اما چه کسی از سلیقه چند سال بعد خود خبر دارد؟ خوبی دیوارهای آجری این است که با اکثر سبک‌های دکوراسیون هماهنگی و هم‌نشینی دارد. شما حتی می‌توانید دیوارپوش آجری را رنگ کنید و از حالت خام دربیاورید.

 

 

 

 

کارخانه آجرنمای ملیکا یکی از بهترین تولیدکنندگان انواع فرآورده های شیل و نسوز نماهای ماندگار ساختمان با کیفیت عالی و قابل رقابت با مشابه خارجی در سطح جهان است. جهت سفارش با شماره 45882781-031 تماس حاصل فرمایید. اصفهان-کیلومتر 8 جاده حبیب آباد-خیابان صنعت