مزایای خانه آجری

صنعت آجرسازی

خاک رس و شل جزء طبیعی ترین و فراوان ترین مواد طبیعی موجود در زمین است, که این مواد با هم ترکیب شده و طیف گسترده ای از کیفیت و رنگ ها بر اساس نوع ترکیب اولیه و فرآیند پخت را تشکیل می دهد.فرآیند ساخت آجر از زمان شروع تاکنون همواره یک روند رشد افزایشی را داشته است. استفاده از آجر در ساختمان سازی موجب کاهش هزینه تعمیرونگهداری و عایق پذیری بالا…می شود.

در ادامه مزایای خانه های آجر با جزئیات مورد بررسی قرار می گیرد.

بسته جامع مزایای خانه آجری

سازگار با محیط زیست

استفاده از خاک رس و شیل در ساخت آجر خاصیت رطوبت پذیری را افزایش می دهد.بناهای آجری مقاومت بالایی در مقابل رطوبت,گردوغبار و حشرات موذی (کنه)را دارد.ساختار آجر از مقاومت بالایی (جهت ساخت دیوارهای حائل و مسیرها) برخوردار است.ساختار خاص این متریال هزینه های بازسازی ,پرداخت کمتری در مقایسه با الوارهای چوبی دارد.

مقاومت در مقابل رطوبت و آتش

آجر از مقاومت بالایی در مقابل رطوبت و آتش برخوردار است.درصورت حریق در یک بخش ساختمان از نفوذ آن به سایر بخش های ساختمان جلوگیری می کند.میزان نفوذ پذیری آجر در مقابل بادهای تند,طوفان ها,گردباد ها بالاتر از سایر مصالح ساختمانی است.

هزینه تعمیر و نگهداری کم

ساختار متریال خاص آجر از مقاومت بالایی در مقابل پوسیدگی ها و فرسایش ها برخوردار است.برخلاف ساختارهای چوبی ,بناهای آجری هیچ نیازی به پوشش دهی در مقابل حشرات چوب خوار(موریانه و…)ندارند.

در صورتی خرابی آجر تنها همان بخش را به راحتی جدا و با آجر جدید جایگزین می کنیم.

مقاومت صوتی

دیوارهای آجری میزان نفوذ صدا کمتری در مقایسه با چوب و سایر مصنوعات پوششی پی وی سی دارد.ضریب نفودپذیری صدا دیوارهای آجری, میزان محبوبیت آن را جهت استفاده در ساختمان های  با تراکم ساخت بالا را افزایش داده است.

کنترل دما و مصرف انرژی

ترکیب آجر و مواد عایق ,میزان نفوذ سرما و گرما را به داخل ساختمان کاهش می شود.عایق پذیری بالا زمینه استفاده از سیستم های گرمایش و سرمایش مرکزی را فراهم می نماید,این سیستم ها در کل میزان انرژی کمتری در مقایسه با سیستم مستقل مصرف می کنند.

افزایش ارزش خانه

نماهای آجری از محبوبیت در میان اکثریت جامعه برخوردار است.زیبایی خاص آجر,عایق بودن بالا و … میزان ارزش خانه را افزایش می دهد.

طراحی پذیری نامحدود

ساختار مواد اولیه آجر (خاک رس,شیل)امکان قالب پذیری آجر در طرح های مختلف را فراهم می آورد.طرح پذیری خاص آجر امکان ساخت نماهای مدرن و سنتی را فراهم می آورد.

نتیجه گیری

کیفیت ساختار و مواد اولیه آجر میزان محبوبیت آن را در مقایسه با سایر ابزارهای اولیه ساخت ساز ساختمان افزایش داده است.

کارخانه آجر ملیکا با بهره مهندی از ماشین آلات روز آجرسازی همواره به دنبال ارائه محصولات متنوع بر حسب نیاز شما می باشد.

منبع:

www.randerstegl.com/en/wall-bricks/complete-brickworks/advantages-of-bricks

www.homesforheroes.com/blog/pros-cons-buying-brick-home