info@melikabrick.com

Ar Fa

درباره ما

Slider

معرفی کارخانه آجرنمای ملیکا


به منظور تامین خواسته های مشتریان که همان افزایش عمر و بهبود کیفیت آجرهای مصرفی در نماهای بیرونی و داخلی ساختمان بوده است، در سال 1385 اقدام به احداث یک واحد R&D به منظور تحقیق در رابطه با تولید آجر از سنگ های کوهستان (شیل) را نموده و درسال 1386 اولین محصول تولید شده از شیل را به بازار مصرف ارائه کرده است. شیل، طبق تعریف، سنگی است که به سهولت ورقه ورقه و یا در امتداد سطوح معینی شکسته می شود. با تغییر میزان سدیم، پتاسیم و کلرید و Al2O3 در معادن متفاوت، آجر منتج از این شیل، رنگی متفاوت خواهد یافت (رنگ های پرتقالی، گلبهی، زرد و …) . محصول حاصل از پخت شیل، مشکلات حاصل از آجرهای سنتی که از خاک رس تشکیل می شوند از قبیل : عدم مقاومت بالا، جذب آب بالا، تغییر رنگ نامناسب که آثار نامطلوبی در نمای ساختمان دارد را برطرف نموده است زیرا کانی های شیل، فاقد رنگ های شیمیایی ترکیبی بوده و آجر تهیه شده از شیل، دارای رنگ ثابت و عدم تغییر رنگ در طول زمان های متمادی، مقاومت مکانیکی بالا جهت استحکام بیشتر آجر و جذب آب مناسب، جهت جلوگیری از ریزش پوسته آجر در طول زمان، مقاومت در مقابل یخ زدگی جهت مناطق سرد، پرباران و کوهستانی، دارای رنگ های منتوع و مطابق با استاندارد های روز دنیا و دارای تاییدیه به سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران در کلیه رنگ های تولیدی می باشد.

کارخانه آجرنمای ملیکا اولین واحد تولید آجر زردرنگ از جنس شیل در کشور است.

این کارخانه به منظور افزایش کیفیت و کنترل رنگ و مشخصات فیزیکی آجر، اقدام به ایجاد کوره های تمام اتوماتیک نموده است. به کار گیری این تکنولوژی باعث حذف رنگ های نامطلوب در حین پروسه پخت، و پخت کامل و یکنواخت در طول زمان های مختلف می شود که منتج به ایجاد محصول همگن و یکدست می گردد. در حال حاضر، این کارخانه یکی از بهترین تولید کنندگان انواع فرآورده های شیل و نسوز، نماهای ماندگار ساختمان با کیفیت عالی و قابل رقابت با مشابه خارجی در سطح جهان است.

ده ویژگی برتر آجرهای شیل و نسوز ملیکا در مقایسه با سایر مصالح ساختمانی


1. تنوع در طرح و ترکیبات فوق العاده رنگی (سنتی، آنتیک، مدرن، پتینه) 2. عایق حرارتی و نسوز تا 1200 درجه سانتی گراد 3. عدم لغزندگی در تمامی سطوح آجری 4. قابلیت استفاده در فضای داخلی و خارجی ساختمان 6. مقاوم در برابر هر نوع شرایط اقلیمی و آب و هوایی 7. مقاومت فشاری بالا 8. سازگار با محیط زیست به جهت عدم استفاده از مواد رنگی و آلاینده های زیست محیطی 9. ضد سایش در برابر تردد های زیاد و مداوم و عوامل فرسایش زا

پخت اتوماتیک کوره ها


کارخانه آجر ملیکا در سال 1392 با همکاری نخبگان شهرک علمی و تحقیقاتی دانشگاه صنعتی اصفهان در راستای ایجاد پختی کامل، یکنواخت و همگن سازی و ایجاد ثبات رنگ در پخت های بعدی و قبلی اقدام به تهیه نرم افزار و سخت افزاری که بتواند پخت آجرهای نما را به بهترین شکل ممکن انجام دهد نمودند. که در طی سالهای گذشته دائما سیستم پخت فوق به روز آوری شده است، که در این سیستم با کنترل کامل دما و هوای مورد نیاز داخل کوره در تمامی روش های پخت ( اکسیداسیون و احیا) و تمام محصولات ( نسوز و شیل) به بهترین شکل ممکن انجام می شود. سیستم فوق با کشیدن Graf & Terand در تمامی مراحل روند پخت را به صورت کامل تحت کنترل قرار می دهد، تا محصول نهایی با بهترین کیفیت پاسخ گوی نیاز مشتریان در تمام نقاط کشور باشد.

مختصری از مزایای نماهای آجر


نمای ساختمان به دلیل قرار گرفتن در معرض شرایط جوی ( باران، یخ بندان ، آفتاب و آلاینده ها) از اهمیت خاصی برخوردار است. با توجه به قیمت بالای سنگ و باری که سنگ به ساختمان تحمیل می کند، جهت نمای ساختمان توصیه نمی شود اما از جمله معایب نمای سنگ عایق نبودن آن به گرما و سرما و صدا می باشد. نماهای آجری شامل آجرهای رسی، آجرهای شیلی، آجرهای سنتی و نسوز می شوند. نماهای آجر علاوه بر زیبایی تنوع و ثبات رنگ، به دلیل ضریب انتقال حرارت آجر ، نقش یک عایق حرارتی و برودتی را برای ساختمان ایفا می کند و در نتیجه از هدر رفتن انرژی توسط سیستم گرمایشی و سرمایشی ساختمان جلوگیری می کند. نماهای آجر بر حسب جنس و رنگ خود باعث دفع و انعکاس گرما در فصل تابستان و جذب انرژی خورشیدی و گرم شدن ساختمان در فصل زمستان می شوند. آجرها گروهی از مصالح هستند که به صورت صنعتی تولید و جایگزین سنگ شده اند و در حقیقت سنگ ساخت دست بشر هستند، سنگی دگرگون که ازطریق وضعیت خشت پدید می آید. این گروه از مصالح که اولین تولید صنعتی و انبوه مصالح ساختمانی به دست بشر به شمار می آیند براساس نوع مواد اولیه، روند تولید و محل مصرف به انواع متنوعی تقسیم می شوند. آجرهای رسی که اولین و فراوان ترین آنها هستند قدمت چند هزار ساله دارند. با پیشرفت تکنولوژی و علم شیمی انواع بیشماری از آجر ها با کیفیت های مختلف، ابعاد و شکل ظاهری متنوع راهی بازار مصرف شده اند.

نام کارخانه
کارخانه آجرنمای ملیکا

نام لاتین
melikabrick

شعار
متنوع، مستحکم و بادوام

سال تاسیس
1385

کشورکارخانه
ایران – اصفهان

نمایندگی ها
کرمان

محصولات
آجر نسوز، آجر فانتزی، آجر شیل و کف فرش